tel. kom. 508 509 582

Tczew

Jesteś naszym klientem?

biuro@adamplutowski.pl

Media społecznościowe:

Dodaj opinię

Zadzwoń teraz!

Delegowanie zadań, 
czyli dlaczego warto się odciążać

Zlecanie zadań, których nie lubimy lub nie potrafimy wykonywać, to codzienność. Zepsuta pralka? Wzywamy fachowca. Remont samochodu? Telefon do mechanika. Impreza rodzinna? Rezerwujemy termin w restauracji. Chociaż każdą z wymienionych czynności moglibyśmy wykonać samodzielnie, to wolimy zapłacić komuś, żeby wykonał to dla nas.

 

Dlaczego tak się dzieje? Bo zlecenie zadania specjaliście, który wykonuje swoją pracę na co dzień, to przede wszystkim forma zabezpieczenia dla nas. Wierzymy wówczas, że praca zostanie dobrze wykonana (przynajmniej w ogólnym założeniu), bo mechanik w końcu codziennie naprawia auta, a restauracja co tydzień organizuje wesela i inne imprezy, więc raczej nas nie otrują ;)

 

To również komfort i zaoszczędzony czas. Możemy w końcu w tym samym czasie zajmować się rzeczami, które czekałyby na swoją kolej, dopóki nie uporamy się z uszkodzoną pralką.

 

Podobny schemat funkcjonuje w biznesie i nazywa się delegowaniem zadań. To nic innego, jak zlecanie innym specjalistom czynności, na które nie mamy czasu lub nie potrafimy ich wykonywać. Wiemy, że czynności te są z różnych powodów ważne (np. prowadzenie rachunkowości, administrowanie strony internetowej czy prowadzenie Fan Page’a na Facebooku), ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wymagają one specjalistycznej wiedzy lub po prostu zżerają nam czas wolny, który moglibyśmy wieczorem spędzać z dziećmi czy z partnerem. To również ten sam czas wolny, który spędzilibyśmy na edukowaniu się, popełnianiu błędów i zbieraniem konsekwencji naszej niewiedzy, jeśli za wszelką cenę chcemy wszystko zrobić samemu.

 

Delegowanie zadań to sposób na to, żebyśmy:

 

  • prowadząc sklep internetowy mogli zająć się rozwijaniem nowej linii produktów, zamiast przygotowywać nowe treści na media społecznościowe,
  • prowadząc restaurację, mogli zająć się rozmowami z klientami na temat menu weselnego, zamiast godzinami siedzieć w programach graficznych, aby stworzyć nową ulotkę,
  • prowadząc salon fryzjerski mogli zająć się ukochaną pasją strzyżenia, zamiast wymyślać nowe slogany reklamowe,
  • prowadząc firmę szkoleniową móc szkolić z naszej specjalizacji, zamiast… szkolić się z tego, jak księgować faktury czy sformułować klauzulę RODO na stronie www.

 

To wszystko, z czym się na co dzień mierzymy, zabiera czas, który można wycenić. To czas, który zabiera coś, czym nie chcieliśmy się zajmować, myśląc o nowej działalności gospodarczej.

 

Warto więc przeanalizować swoje codzienne czynności zawodowe i przekalkulować, czy oddając komuś część swoich dotychczasowych obowiązków (oczywiście spośród tych, które można oddać) paradoksalnie nie zaoszczędzę (choć będę musiał komuś za to zapłacić). Bo wówczas porozmawiam z większą ilością klientów w moim sklepie czy mogę wziąć na siebie większą ilość zleceń (wspomnianych „głów do ścięcia” w salonie fryzjerskim ;-)).

A to przełoży się na lepszy wynik bezpośredni sprzedaży.

 

I na spokój, którego tak nam przecież na co dzień brakuje.

 

~AP~

    

 

07 maja 2019

Dodaj komentarz:

tel. kom. 508 509 582

Tczew

Jesteś naszym klientem?

biuro@adamplutowski.pl

Media społecznościowe:

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Zadzwoń teraz!

Otrzymuj wartościowe treści, które pomogą Ci w codziennej pracy nad marketingiem firmowym

 

Newsletter

Podaj imię
Podaj e-mail
Pewnie! Zapisz mnie*
Pewnie! Zapisz mnie*
Zapisałeś się do newslettera!
Proszę wpisać adres e-mail!

Consulting:

Oferta:

Społeczność:

Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione

tel. kom.

508 509 582

 

adres e-mail:

biuro@adamplutowski.pl

 

Zostaw swój numer - oddzwonimy!

Wyślij*
Wyślij*
Niebawem oddzwonimy!
Proszę wpisać numer!

*Klikając w przycisk "Wyślij" wyrażasz jednocześnie zgodę na jednorazowy kontakt telefoniczny pod wskazany numer telefonu w celu uzyskania informacji dotyczącej możliwości współpracy.

 

Twój numer telefonu nie zostanie wykorzystany do późniejszego dystrybuowania treści czy reklamowania usług bez wyraźnej zgody.

 

Tczew  |  2019  |  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione

To może Cię zainteresować!

Nasze ostatnie wpisy

Zobacz:

Marketing firmowy

dopasowany do potrzeb

Kampanie reklamowe

realizacja promocji

Prowadzenie Fan Page'a

komunikacja i kampanie

Konsultacje

analiza i budowanie marki

Copywriting

treści oraz artykuły

Projektowanie grafiki

logo, materiały reklamowe

Budowa stron WWW

proste i rozbudowane

Szkolenia dedykowane

marketing i sprzedaż

Kontakt

skontaktuj się

O nas

poznaj nas bliżej

Wystąpienia publiczne

prelekcje i spotkania

Blog

to, co się przydaje

16 lipca 2019
Wiesz, jakie jest jedno z najczęściej zadawanych pytań podczas prowadzonych przeze mnie konsultacji i szkoleń? Brzmi mniej więcej tak: „Gdzie się promować, żeby ściągnąć do siebie więcej klientów?”. Odpowiedź na
07 maja 2019
Zlecanie zadań, których nie lubimy lub nie potrafimy wykonywać, to codzienność. Zepsuta pralka? Wzywamy fachowca. Remont samochodu? Telefon do mechanika. Impreza rodzinna? Rezerwujemy termin w restauracji. Chociaż każdą z wymienionych
30 kwietnia 2019
Czasy, w których wszyscy mogli być anonimowi, minęły (raczej) bezpowrotnie. I nie mam tu na myśli tylko tych z nas, którzy na co dzień korzystają z mediów społecznościowych. Relacje w

* Klikając w powyższy przycisk, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Consulting Adam Plutowski z siedzibą w Tczewie w celu przesyłania treści marketingowych na adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.  

 

Informujemy, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@adamplutowski.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Dane nie będą przekazywane ani udostępniane innym organizacjom. Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej polityce prywatności.”